Bahçelievler İlkokulu

Özel Bahçelievler İhlas İlkokulu ve Ortaokulu 1997 yılından beri Bahçelievler kampüsünde hizmet vermektedir.

Okulumuzun 24.853 metrekare arsa alanı, 9.168.11 metrekare kapalı alanı ve 4.480 metrekare açık alanı vardır. Kampüsümüzde yemekhane, bir adet kapalı spor salonu, çok amaçlı 450 kişilik kültür merkezi ve konferans salonu, açık spor alanları, halı saha, tenis kortu ve yaşam alanlarına sahiptir.

Binalarımız öğrenme ortamlarına uygun olarak inşa edildiği ve tasarlandığı için, sınıflar gün ışığından yararlanacak şekilde yapılandırılmış, binamızın havalandırması da gün boyu havadar bir ortam oluşturacak şekilde planlanmıştır. Depreme dayanıklı tünel kalıp sistemiyle inşa edilen binalarımız her açıdan güvenlidir.

Kampüste bulunan güvenlik birimleriyle 24 saat boyunca kampüsün güvenliğini sağlayacak tüm tedbirler alınmaktadır. Toplam 32 iç, 12 dış kamerayla izlenen kampüse giriş çıkışlar kontrollü olarak yapılmakta ve güvenliği üst düzeyde sağlayabilmek için parmak izi sistemi kullanılmaktadır.

Kampüsümüzde bulunan modern ve geniş yemekhanede üst düzey hijyen şartlarında aynı anda 1000 kişi yemek yiyebilmektedir.

Okul binasında bulunan CLIL Odası, Storytelling Odası, Bilim Odası, Bilgisayar Laboratuvarları, Resim ve Müzik derslikleri, Teknoloji Tasarım Atölyeleri, Anasınıfı Oyun Odası, bir adet Kütüphane, Değerler Eğitimi Odası ve her biri 42 metrekareden oluşan 44 adet derslikle Özel Bahçelievler İhlas İlkokulu ve Ortaokulunda öğrencilere kaliteli bir eğitim- öğretim ortamı sunulmaktadır.

Okul binamızda bünyesinde bulunan ana sınıfında kapalı oyun parkı, sınıflar ve öğrenme merkezi sınıfları mevcuttur. Öğrenme merkezlerinde öğrencilerimizin deneyim esaslı öğrenme yaklaşımına uygun şekilde "yaparak-yaşayarak" öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Fen, matematik ve sosyal bilimler alanında farklı öğretim materyallerinin bulunduğu öğrenme merkezleri öğrenciler tarafından her gün aktif olarak kullanılmaktadır. Okul öncesi yaş grubunun özelliklerine göre inşa edilmiş eğitim, dinlenme ve yaşam alanları, öğrencilerimiz için güvenli ve hijyenik ortamlar sunmaktadır.

Özel Bahçelievler İhlas İlkokulu

Çobançeşme Mah. Fatih Cad. No:1 Yenibosna Bahçelievler İSTANBUL

0212 639 68 70

bahceli.ilkokul@ihlaskoleji.com