Beylikdüzü Ortaokulu

Özel Marmara Evleri İhlas İlkokul ve Ortaokulu, bu bölgenin en köklü özel okullarından biridir. 1996 yılından beri Marmara Evleri Kampüsünde hizmet vermektedir.

Okulumuzun 5002 metrekare arsa alanı,1.556 metrekare kapalı alanı ve 3446 metrekare açık alanı vardır. Kampüsümüz yemekhane, bir adet kapalı halı saha, çok amaçlı 150 kişilik bir konferans salonu, açık spor alanları ve yaşam alanlarına sahiptir.

Binalarımız öğrenme ortamlarına uygun olarak inşa edildiği ve tasarlandığı için, sınıflar gün ışığından maksimum seviyede yararlanacak şekilde yapılandırılmış, binamızın havalandırması da gün boyu havadar bir ortam oluşturacak şekilde planlanmıştır. Depreme dayanıklı tünel kalıp sistemiyle inşa edilen binalarımız her açıdan güvenlidir.

Kampüste bulunan güvenlik birimiyle 24 saat boyunca kampüsün güvenliğini sağlayacak tüm tedbirler alınmaktadır. Toplam 37 kamerayla izlenen kampüse giriş-çıkışlar kontrollü olarak yapılmakta ve güvenliği üst düzeyde sağlayabilmek için parmak izi sistemi kullanılmaktadır.

Kampüsümüzde bulunan modern ve geniş yemekhanede üst düzey hijyen şartlarında aynı anda 500 kişi yemek yiyebilmektedir.

Okul binasında bulunan Storytelling Odası, Fen Laboratuvarları, resim ve müzik derslikleri, zekâ oyunları atölyesi, tasarım atölyesi, ana sınıfları oyun odası ve her biri 41,34 metrekareden oluşan 47 adet derslikle Marmara Evleri İhlas İlkokul ve Ortaokulunda öğrencilere kaliteli bir eğitim-öğretim ortamı sunulmaktadır.

Okul binamızda bünyesinde bulunan ana sınıfında kapalı oyun parkı, sınıflar ve öğrenme merkezi sınıfları mevcuttur. Öğrenme merkezlerinde öğrencilerimizin deneyim esaslı öğrenme yaklaşımına uygun şekilde "yaparak-yaşayarak" öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Fen, matematik ve sosyal bilimler alanında farklı öğretim materyallerinin bulunduğu öğrenme merkezleri öğrenciler tarafından her gün aktif olarak kullanılmaktadır. Okul öncesi yaş grubunun özelliklerine göre inşa edilmiş eğitim, dinlenme ve yaşam alanları, öğrencilerimiz için güvenli ve hijyenik ortamlar sunmaktadır.

Özel Marmara Evleri İhlas Ortaokulu

Marmara Mh, Mudanya Cd. 34524 Beylikdüzü İSTANBUL

0212 875 53 23

marmara.ortaokul@ihlaskoleji.com